FAQJA KRYESORE
      RRETH NESH
      PROJEKTET
      GJENERIM TE ARDHURASH
      BOTIMET
      TRAJNIMET
      PARTNERË & DONATORË
      STAFI
      KONTAKT
      RRJETE & KOALICIONE
      DHURONI
      MUNDËSI PUNËSIMI

  Shqip     English

____________________________

DHURONI PER VIKTIMAT E TRAFIKIMIT!

Fondet e dhuruara do të përdoren për ofrimin e shërbimeve të vazhdueshme  riintegruese për viktimat  e trafikimit. Keto donacione do te ndihmojne në rritjen e qëndrueshmërinë e shërbimeve  afatgjata që ofrohen për viktimat e trafikimit të qenieve njerëzore

 ____________________________

Nr. i vizitoreve nga 18.06.2012:

"Tė Ndryshėm & Tė Barabartė" ėshtė organizatė shqiptare jofitimprurėse e krijuar nė Maj tė vitit 2004 qė ofron shėrbime riintegruese pėr viktimat shqiptare tė trafikimit.

Planifikimi dhe zbatimi i aktiviteteve tė organizatės “Tė Ndryshėm & Tė Barabartė” udhėhiqen dhe pėrmbushin linjat e strategjive dhe planeve tė veprimit kombėtare pėr luftėn kundėr trafikimit tė qenieve njerėzore dhe detyrimet e organizatės si Anėtare e Mekanizmit Kombėtar tė Referimit pėr viktimat e trafikimit.
Qysh prej 2004, “Tė Ndryshėm & Tė Barbartė” kontribuon nė kėto linja me:

- Shėrbime pėr reintegrimin e viktimave shqiptare tė trafikimit dhe fėmijėve tė tyre pėrfshirė shėrbime rezidenciale dhe komunitare;
- Aktivitete pėr lehtėsimin dhe rritjen e aksesit tė viktimave tė trafikimit nė shėrbimet publike;
- Ndėrgjegjėsim i komunitetit pėr pasojat e trafikimit dhe tė drejtat e viktimave tė trafikimit;
- Aktivitete pėr vlerėsimin e tregut formal tė punės dhe rritjen e aksesit tė viktimave nė tė;
- Mbėshteje financiare dhe teknike pėr gjenerim tė ardhurash dhe vetėpunėsim;
- Trainime pėr OJF dhe institucione shtetėrore;
- Studime dhe vlerėsime tė procesit tė reintegrimit tė viktimave tė trafikimit;
- Pjesėmarrje nė procesin e identifikimit tė viktimave tė trafikimit;
- Informim dhe konsulencė teknike pėr hartimin e akteve ligjore e nėnligjore pėr mbrojtjen e viktimave tė trafikimit.

 

 

 

 

 

 

 

Raporti Vjetor 2011

Raporti

Studimi mbi Riintegrimin Social-Ekonomik tė Viktimave tė Trafikimit nė Shqipėri

  Fletëpalosja

Fletepalosja

     
Kjo faqe u hap me mbėshtetjen financiare tė Qeverisė Australiane-Departamenti i Punėve tė Jashtme dhe Tregtisė
 
E Drejta Autorit
© 2008 Tė Ndryshėm & Tė Barabartė